“Vizyonumuz dünya kozmetik piyasasında söz sahibi olmak”

Ergün Kimya Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Ergün, “ Vizyonumuz; Dünya sabun sektöründe kalitesi ile bilinen saygın Türk markası olmak. Ürettiğimiz ürünler ile dünya kozmetik piyasasında söz sahibi olmak" dedi.

“Vizyonumuz dünya kozmetik piyasasında söz sahibi olmak”

 

Ergün Kimya Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Ergün, “ Vizyonumuz; Dünya sabun sektöründe kalitesi ile bilinen saygın Türk markası olmak. Ürettiğimiz ürünler ile dünya kozmetik piyasasında söz sahibi olmak. Geliştireceğimiz yeni ürün çeşitleriyle ilklerin markası olmak” dedi.

Ergün Kimya’nın, hem ulusal hem de uluslararası pazarda, kaliteli ve çevre dostu ürünleri ile dünya standartlarını yakalayarak istikrarlı büyüme ivmesi yakaladığını vurgulayan İhsan Ergün, Bu doğrultuda hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi.  

Gaziantep 5. Organize Sanayi Bölgesinde 18 bin metrekare kapalı, toplamda 20 bin metrekare alanda İtalyan Mazzoni LB ve ACMA firmalarının ileri teknoloji makinalarıyla günlük 70 ton sabun, 60 ton sıvı grupları kapasitesiyle üretim yaptıklarını ifade ederek Ortadoğu Business’ın sorularını yanıtladı;

Ergün Kimya’nın kuruluşundan bu zamana kadar gelişim süreci ile ilgili bilgi verir misiniz?

1992 yılından bu yana gıda pazarlama dağıtım sektöründe faaliyet gösteren firmamız, 2000 yılında çikolata üretimine başlamıştır. 2002 yılında bakliyat üretimine başlayarak ürün çeşitliliğini artıran firmamız, 2014 yılında kimya kozmetik sektörüne girmiştir. Son olarak, 2017 yılında şampuan, sıvı sabun, temizlik deterjanları, ıslak mendil yatırımımızı da tamamladık. Firmamız, hem ulusal hem de uluslararası pazarda, kaliteli ve çevre dostu ürünleri ile dünya standartlarını yakalayarak istikrarlı büyüme ivmesi yakalamış ve bu doğrultuda hizmet vermeye devam etmektedir.

Üretim tesisiniz ile ilgili bilgi verir misiniz?

Gaziantep 5. Organize Sanayi Bölgesinde 18 bin metrekare kapalı, toplamda 20 bin metrekare alanda İtalyan Mazzoni LB ve ACMA Firmalarının ileri teknoloji makinalarıyla günlük 70 ton sabun, 60 ton sıvı grupları kapasitesiyle üretimine başlamıştır.

Üretimleriniz ve yeni ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Ürünlerimiz; güzellik sabunu, banyo sabunu, çamaşır ve bebek sabunları, sıvı sabun, şampuan, duş jeli, saç kremi, sıvı bulaşık ve çamaşır deterjanı, yüzey temizleyici, son olarak ıslak mendil yatırımı ile tamamladık. Bunları yanı sıra meyveli sabun, çikolatalı sabun ve ekstra parfümlü sabunlar çeşitlerimiz arasına dahil olmuştur.

 

Vizyon ve Misyonunuz nedir?

Vizyonumuz; Dünya sabun sektöründe kalitesi ile bilinen saygın Türk markası olmak. Ürettiğimiz ürünler ile dünya kozmetik piyasasında söz sahibi olmak. Geliştireceğimiz yeni ürün çeşitleriyle ilklerin markası olmak. Misyonumuz; Sabun sektöründe, kaliteli ürünler üreten, reklam ve pazarlama ağını genişleterek ulusal ve uluslararası alanda marka bilinirliğini arttırmak. Sosyal sorumluluğun bilincinde, çevreye duyarlı, ülke ekonomisi ne katma değer sağlayan, ARGE faaliyetleri ile ilklere imza atarak farkındalık yaratan ve tüm paydaşların memnuniyetine odaklanmış bir firma olmaktır.

İhracatınız var mı?  Var ise hangi Ülkeler?  İhracat biriminizin faaliyetleri neler?

İhracat yaptığımız ülkelerin kalite standartlarına uygun belgelere sahibiz. Üretim yapmanın yanı sıra kendi ürün tasarımlarımızı oluşturabilmemiz, prototip ve pilot üretim uygulamalarımız on-line ve off-line kalite kontrol sistemlerimiz ve bütün bunların yanında sürekli pazar araştırmamız şirketimizin uluslararası piyasada da başarılı olmasının ana etmenleri arasındadır. Şirketimizin uluslararası pazarlarda lider firma olma vizyonuna ulaşması yolunda en önemli etkenlerden birinin ise; işini sürekli gözden geçiren, yeni ve daha iyi yollar arayan çalışanlarımızın sürekli gelişimini sağlamak olduğunu biliyoruz. Böylece en önemli hedeflerimizden biri olan evrensel kalite ve standartlarda ürün ve hizmetler sunarak müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak yolunda hızla ilerlemeliyiz. Şirketimizin sürekli gelişme politikası sayesinde lider yerel pazar üreticilerinden biri olmanın yanında ürünlerimizi Orta Doğu Ülkeleri, Kuzey Afrika, Avrupa, Güney Amerika, Türki Cumhuriyetleri ve Körfez ülkelerine ihraç etmekteyiz. Müşterilerimizle karşılıklı memnuniyete dayalı başarılı ticari ilişkilerimizi sürdürmekteyiz.

Sektörünüzde sorun var mı? Sizce çözüm önerileri neler?

Sektörümüzün en büyük sıkıntısı alışılmış iş modelleri ve markalaşmama. Dünya her zamankinden daha hızlı değişiyor. Firmamızın faaliyetlerinin ve organizasyonunun liderliğini yürütmek açısından heyecan verici bir dönemdeyiz. Alışılmış iş modelleri yıkılıyor, tüketiciler yeni şeyler talep ediyor ve teknoloji hızla ilerliyor. Bugüne kadar alışılmamış iş modelleri ortaya çıkıyor ve hemen her sektörün bir noktada bir dönüşüm geçireceği görülüyor. Tüketim ürünleri sektörü de bunun dışında kalmayacak. Teknoloji, tüketicilerin markalarımızla etkileşim kurma biçimlerinde devrim yarattı. Sadece satın alırken değil aynı zamanda dijital reklamlar aracılığıyla ürün ve fiyatları karşılaştırdıklarında da bu durum söz konusu oluyor.

Ortadoğu Ülkelerindeki iç karışıklıklar ihracatınızı etkiledi mi?  Yeni pazar hedefleriniz nereler?

Hedef pazarımız Avrupa olmasına rağmen Ortadoğu ülkelerinde de varız.  Gaziantep’te bu işi yapıyorsak kesinlikle Ortadoğu olması gerekiyor. Ortadoğu da yaşanan sıkıntılar bize yeni pazarlara yönlendirdi. Zaten Avrupa, İngiltere, Fransa ve Güney Amerika hedef ülkelerimizdi ve bu bölgelere ihracat yapıyoruz. Hedefimiz bu bölgelerde markalaşmak.

Dünya ve Türkiye ekonomisini değerlendirerek 2019 yılı sizin için nasıl geçti? 2020 yılındaki hedeflerinizden söz eder misiniz?  

2018 ve 2019 yılında Ortadoğu pazarının daralması yanı sıra TL’nin ani değer kaybı ile birçok sektörde iş kayıplarının çıktığına tanık olduk. 2019’un ikinci yarısında yeni hedef pazarlarımızı genişleterek farklı yatırımlara ve ürün çeşitliliğine girdik. 2020 de ki hedefimiz yapmış olduğumuz makine yatırımıyla sektörümüzde çeşitlilik ve kapasite anlamında ilk sıralarda yer almak.

Kalite konusunda düşünceleriniz neler? Kalite belgeleriniz var ise bilgi verir misiniz?

Firmamız kurulduğu günden bu yana ISO 9001, ISO 22716:,2007 – GMP, ISO 9001 -2015 , ISO 14001:2015 sisteminin gereklerini yerine getirerek izlenebilirlik, kalite kontrol, ret ürün uygulaması gibi ürün kalitesini etkileyebilecek tüm faktörler kontrol altına alınmış ve müşterisine eksiksiz ve sözleşme şartlarını karşılayan kaliteli ürünler sunmayı hedef olarak belirlemiştir. Kuruluşumuz, çevreyi olumsuz etkileyebilecek faaliyetlerini kontrol altına almayı, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili riskleri en aza indirmek. Ayrıca yürürlükteki mevcut yasa ve yönetmeliklere uymayı, hammadde, enerji ve doğal kaynakları optimum kullanımını sağlamayı, atıklarını azaltmayı, bunun için çevre ve iş sağlığı ve güveliği sisteminin devamlılığını ve sürekli gelişmesini sağlayarak ilgili şartlar için gerekli tedbirleri almayı kendisine ilke edinmiştir.

 

BOARD MEMBER OF ERGUN CHEMISTRY IHSAN ERGUN:

OUR VISION IS TO HAVE A VOICE IN THE WORLD COSMETICS MARKET

Board member of Ergun Chemistry Ihsan Ergun stated that “Our vision is to become a reputable Turkish brand known with its quality in the world soap industry, to have a voice in the world cosmetics market with the products we produce, and to be the brand of firsts with new product types we will develop.

Emphasizing that Ergun Chemistry has achieved a steady growth momentum by catching world standards with its high quality and environmentally friendly products in both national and international markets, Ihsan Ergun said that they continue to serve in this direction.

Expressing that they produce 70 tons of soap and 60 tons of liquid groups daily with the advanced technology machines of the Italian Mazzoni LB and ACMA companies in a total area of 20 thousand square meters including 18 thousand square meters closed area in Gaziantep 5th Organized Industrial Zone, Ihsan Ergun answered the questions of the Ortadogu Business.

Could you give us some information about the development process of Ergun Chemistry since its foundation?

Our company, which has been operating in food marketing and distribution sector since 1992, started to produce chocolate in 2000. Our company, which started to produce pulses in 2002 by increasing its product range, entered the chemical cosmetics sector in 2014. Finally, in 2017, we completed our investment in shampoo, liquid soap, cleaning detergents, and wet wipes. Our company has achieved a steady growth momentum by catching world standards with its high quality and environment friendly products in both national and international market and continues to serve in this direction.

Can you give us some information about your production facility?

We produce 70 tons of soap and 60 tons of liquid groups daily with the advanced technology machines of the Italian Mazzoni LB and ACMA companies in a total area of 20 thousand square meters including 18 thousand square meters closed area in Gaziantep 5th Organized Industrial Zone.

Can you give information about your productions and new products?

Our products are beauty soap, bath soap, laundry and baby soaps, liquid soap, shampoo, shower gel, conditioner, liquid dishwashing and laundry detergent, and surface cleaner. Finally, we have completed our last investment on wet wipes. In addition to these, fruit soap, chocolate soap, and extra perfumed soaps are also included in our range.

What is your vision and mission?

Our vision is to become a reputable Turkish brand known with its quality in the world soap industry, to have a say in the world cosmetics market with the products we produce, and to be the brand of firsts with new product types we will develop. Our mission is to increase brand awareness in national and international arena by producing quality products, expanding advertising and marketing network in soap sector and to be a company that is aware of social responsibility, sensitive to the environment, providing added value to the national economy, creating awareness by signing firsts with R & D activities and focused on the satisfaction of all stakeholders.

Do you have any exports? If yes, which countries? What are the activities of your export unit?

We have certificates in accordance with the quality standards of the countries we export to. In addition to manufacturing, our ability to create our own product designs, prototype and pilot production applications, on-line and off-line quality control systems as well as our continuous market research are among the main factors of our company's success in the international market. We know that one of the most important factors for our company to reach its vision of becoming the leader company in international markets is to ensure the continuous development of our employees who constantly review their business and seek new and better ways. Thus, one of our most important goals is to have universal quality and standards by providing products and services to ensure the satisfaction of our customers. Thanks to the continuous development policy of our company, we are one of the leading local market manufacturers, and we export our products to Middle East Countries, North Africa, Europe, South America, Turkic Republics and Gulf countries. We maintain successful commercial relationships with our customers based on mutual satisfaction.

Is there a problem in your sector? What are your recommendations for the solution?

The biggest problem of our sector is customary business models and non-branding. The world is changing faster than ever. We are in an exciting period to carry out the leadership of our company's activities and organization. Conventional business models are breaking down, and the consumers are demanding new things, and the technology is advancing rapidly. Unusual business models have emerged to date, and almost every sector will undergo a transformation at some point. The consumer goods sector will not be excluded. Technology has revolutionized the way the consumers interact with our brands. This is the case not only when purchasing, but also when comparing products and prices through digital advertising.

Did the domestic troubles in the Middle East countries affect your exports? Where are your new market goals?

Although our target market is Europe, we also exist in Middle East countries. If we are doing this job in Gaziantep, it definitely has to be the Middle East. The troubles in the Middle East led us to new markets. Europe, England, France, and South America are already our target countries, and we export to these regions. Our goal is to brand in these regions.

Evaluating the economic world and in Turkey, how was 2019 for you? Can you tell us about your goals in 2020?

In 2018 and 2019, we witnessed sudden losses in the value of TL as well as business losses in many sectors in addition to the shrinkage of the Middle East market. In the second half of 2019, we expanded our new target markets and entered into different investments and product range. Our target in 2020 is to take the first place in our sector in terms of diversity and capacity with our machine investment.

What do you think about quality? Can you provide information if you have quality certificates?

Since the day it was established, our company has fulfilled the requirements of ISO 9001, ISO 22716:, 2007 - GMP, ISO 9001 -2015, ISO 14001: 2015 system and all factors that may affect product quality such as traceability, quality control, rejection product application have been taken under control. Also, our company is fully committed to providing quality products that meet the contract requirements. Our organization aims to control the activities that may adversely affect the environment and to minimize the risks related to occupational health and safety. In addition, it is committed to comply with the current laws and regulations, to ensure the optimum use of raw materials, energy and natural resources, to reduce waste, to ensure the continuity and continuous development of the environment and occupational health and safety system and to take necessary measures for the relevant conditions.

 

 

عضو مجلس إدارة شركة أرغون للكيماويات، السيد إحسان أرغون:

 

"إننا نتطلع بان نكون أصحاب كلمة في سوق مستحضرات التجميل العالمية"

 

تحدث عضو مجلس إدارة شركة أرغون للكيماويات، السيد إحسان أرغون عن رؤيتهم قائلا:" إننا نتطلع بان نكون علامة تجارية  تركية فارقة في مجال صناعة الصابون على المستوى العالمي، ورؤيتنا للمستقبل  هو ان نكون أصحاب كلمة في سوق مستحضرات التجميل العالمية، وأن نكون من العلامات التجارية القلائل من خلال إنتاج المنتجات الجديدة والمطورة لدينا."

 

كما نوه السيد إحسان أرغون بأن شركة أرغون للكيمياويات أصبحت لديها نمو متسارع ومنتظم في السوق العالمية والمحلية من خلال تطبيقها للمواصفات القياسية العالمية وإنتاجها لمنتجات ذي جودة عالية وصديقة للبيئة، قائلا:" باننا نستمر بالعمل على ضوء كل هذا."

تحدث السيد إحسان أرغون مجيبا على أسئلة مجلتنا، مجلة الشرق الأوسط للأعمال، مشيرا إلى أن الطاقة الإنتاجة للمعمل لديهم تبلغ 70 طن من الصابون، و 60 طن من السوائل الاخرى بشكل يومي من خلال التكنولوجيا الإيطالية من ماكينات مازوني LB و  ACMA وإن المعمل تم إنشاؤه على مساحة تبلغ 20 ألف متر مربع كمساحة إجمالية و18 الف متر مربع كمساحة مغلقة في المنطقة الصناعية الخامسة في مدينة غازي عنتاب.

 

هل بإمكانكم إعطاؤنا معلومات عن مراحل التطور بدءأ من التأسيس وإلى يومنا هذا لشركة أرغون للكيماويات؟

إن شركتنا تأسست عام 1992 وتعمل في مجال توزيع المواد الغذائية، ومنذ عام 2000 بدأت الشركة بإنتاج الشوكولاته، وفي عام 2002 بدأنا بإنتاج البقوليات موسعا بذلك أصنافنا، وفي عام 2014 دخلنا مجال الكيمياويات ومستحضرات التجميل، وفي عام 2017 استكملنا استثماراتنا في مجال صناعة الشامبو، الصابون السائل، مواد التنظيف، والمناديل المعطرة، وأن الشركة أصبحت لديها نمو متسارع ومنتظم في السوق العالمية والمحلية من خلال تطبيقها للمواصفات القياسية العالمية وإنتاجها لمنتجات ذي جودة عالية وصديقة للبيئة،وإننا نستمر بالعمل على ضوء كل هذا.

هل بإمكانكم إعطاؤنا معلومات حول المصنع لديكم؟

المعمل تم إنشاؤه على مساحة تبلغ 20 ألف متر مربع كمساحة إجمالية و18 الف متر مربع كمساحة مغلقة في المنطقة الصناعية الخامسة في مدينة غازي عنتاب وإن الطاقة الإنتاجة للمعمل لديهم تبلغ 70 طن من الصابون، و 60 طن من السوائل الاخرى بشكل يومي من خلال التكنولوجيا الإيطالية من ماكينات مازوني LB و  ACMA.

هل بإمكانكم إعطاؤنا معلومات عن منتجاتكم والمنتجات الجديدة لديكم؟

إن منتجاتنا هي: صابون العناية، صابون الإستحمام، صابون الغسيل وصابون حمام الاطفال، صابون سائل، الشامبو، جل الإستحمام، كريم مرطب للشعر، منظفات الجلي والغسيل، منظفات الأسطح، واخيرا استكملنا الإستثمار لدينا بمشروع إنتاج المناديل المعطرة،ومن بين المنتجات لدينا منتج الصابون بالفواكه والصابون بالسوكلاته والصابون المعطر بالعطور المركزة.

ماهو هدفكم ورؤيتكم المستقبلية؟

إن رؤيتنا للمستقبل هو: إننا نتطلع بان نكون علامة تجارية  تركية فارقة في مجال صناعة الصابون على المستوى العالمي، ورؤيتنا للمستقبل  هو ان نكون أصحاب كلمة في سوق مستحضرات التجميل العالمية، وأن نكون من العلامات التجارية القلائل من خلال إنتاج المنتجات الجديدة والمطورة لدينا.وهدفنا ومهامنا هو: هو أن نصبح من العلامات التجارية المشهورة على المستوى المحلي والعالمي من خلال توسيع سوق المبيعات والدعاية والإعلانات وإنتاج منتجات ذي جودة عالية في مجال صناعة الصابون، ومراعاة المسؤولية الإجتماعية وثقافة حماية البيئة لدينا وإضفاء قيمة إقتصادية للبلد، مطورين مجال البحث والتطوير لدينا لعمل إنجازات فارقة في مجال الإنتاج لدينا والتركيز على نيل إعجاب شركائنا المستهلكين.

هل لديكم تصدير؟ إن وجد لأي دول تصدرون منتجاتكم؟ وماهي فعاليات قسم التصدير لديكم؟

 

إننا حائزون على شهادات تخولنا للتصدير لعدة دول خارجية بشكل يطابق المواصفات القياسية لديهم،ونحن لدينا القدرة الكاملة على تجهيز التصاميم للمنتجات لدينا وإلى جانب ذلك لدينا أنظمة مراقبة الجودة التجريبي والإنتاج التجريبي ونظام اون لاين واوف لاين وغيرها من العمل المستمر في البحث عن الأسواق الجديدة سواء على المستوى المحلي والعالمي وكل هذا يعد من العوامل المهمة في نجاح شركتنا، وإن من اهم العوامل التي تدعم رؤيتنا المستقبلية لجعل شركتنا من بين الأوائل في قطاعه هو: إعادة النظر والمتابعة المستمرة لعملنا، والإستمرار عن الطرق والحلول الجديدة والبديلة وتطوير هذه الحلول بشكل دائم.ومن هنا سنعمل وبسرعة في طريق كسب ونيل إعجاب الزبائن لدينا من خلال تقديمهم افضل المنتجات وبجودة عالية وفق المعايير العالمية،وشركتنا تعمل بشكل دائم على تطوير السياسات لديها لتبقى على رأس قائمة المنتجين المحليين، وإلى جانب ذلك نقوم بالتصدير إلى دول الشرق الاوسط، أفريقيا الشمالية، اوروبا، أمريكا الجنوبية، ودول الجمهوريات التركي ودول الخليج، ونعمل على تطوير علاقاتنا التجارية الناجحة معتمدين على رضا وإعجاب المستهلكين لدينا.

هل لديكم صعوبات في مجال عملكم؟ وماهي الحلول من وجهة نظركم؟

إن من أكبر الصعوبات في مجال عملنا هو انظمة العمل التقليدية وعدم وجود العلامات التجارية الفارقة، وكما نعلم العالم يتظور بشكل كبير، ونحن في اوج مرحلة وفترة العمل الدؤوب من أجل الوصول إلى المرتبة الأولى بين المنتجين من خلال الفعاليات والتنظيمات التي تقوم بها شركتنا، حيث نعمل على هدم نظام العمل التقليدي القديم، حيث المستهلك يطلب ماهو الجديد بالتزامن مع تطور التكنولوجيا، حيث يظهر لدينا اليوم أنظمة عمل غير تقليدية وتتغير تقريبا كافة قطاعات العمل. حيث سينال قطاع المواد الإستهلاكية نصيبها من هذه التغييرات، حيث عمل التكنولوجيا عمل ثورة في أشكال وانماط التأثير بين المستهلك والعلامات التجارية لدينا، بحيث المستهلك لا يقوم فقط بالمقارنة عند شراء منتج ما بل أيضا يقوم بمقارنة الأسعار ايضا من خلال الدعايات والإعلانات الرقمية.

هل أثر الأزمات الداخلية في دول الشرق الأوسط على التصدير لديكم؟ ماهو هدفكم في مجال الأسواق الجديدة؟

بالرغم من كون هدفنا هو السوق الأوربية، نحن أيضا متواجدون في سوق دول الشرق الأوسط، وكما هو معلوم بإعتبار إننا مركز عملنا هو مدينة غازي عنتاب سيكون هناك حتما التدصير لدول الشرق الاوسط، وإن الازمات في دول الشرق الأوسط دفعنا نحو البحث عن اسواق جديدة، وفي الحقيقة كان دول الأمريكا الجنوبية،فرنسا، انكلترا واوربا من بين دول الهدف في مجال التصدير ونحن نصدر لهذه الدول وهدفنا هو انتشار شهرة علامتنا التجارية في هذه الدول.

إذا قمنا بتقييم الوضع الإقتصادي في تركيا والعالم، كيف كان عام 2019 بالنسبة لكم؟ وهل بإمكانكم الحديث عن اهدافكم حول عام 2020؟

لقد شاهدنا حصول تقلص وخسارة في مجال العمل في أكثر من قطاع نتيجة إنخفاض في قيمة الليرة التركية بشكل مفاجىء والتقلص في السوق في دول الشرق الأوسط بين عامي 2018-2019.ونحن قمنا في النصف الثاني من عام 2019 بتوسيع السوق الهدف لدينا وقمنا بالإستثمارات مختلفة وزيادة في انواع المنتجات لدينا.وفي عام 2020 نهدف بالإستثمار في الآلات والماكينات لدينا للوصول إلى المرتبة الاولى من حيث الطاقة الإنتاجية والنوعية.

ماهي أفكاركم حول الجودة؟ هل لديكم شهادات الجودة هل تشاركنا المعلومات حول هذه الشهادات؟

إن شركتنا ومنذ تاسيسها وضعت نصب أعينها بتقديم أفضل المنتجات وبأفضل جودة ومن دون أية عيوب يذكر من خلال التحكم بكافة العوامل التي قد تؤثر على جودة المنتج لدينا مطبقا كافة أنظمة الجودة من شهادة الآيزو 9001، شهادة الآيزو 22716:20007GMP، وشهادة الآيزو 9001-2015، وشهاجة الىيزو 14001:2015 وغيرها من الأنظمة كنظام مراقبة الجودة، ونظام المنتج المرفوض ونظام التتبع وغيرها من أنظمة الجودة. وإن شركتنا تتحكم بالفعاليات التي تؤثر سلبا على البيئة،والتحكم في مخاطر العمل والأمن الصناعي، وتطبيق كافة اللوائح التنفيذية ومراعاة كافة القوانين اللازمة، وتأمين الإستخدام الملائم للمنابع الطبيعية والطاقة، والتقليل من النفايات والعمل من أجل ذلك على تطوير نظام امن العمل وحماية البيئة، جاعلا من التدابير والشروط اللازمة  في هذا المجال من أولويات العمل لدينا .

 

 

 

 

Haber Merkezi
24.09.2019

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler