Burhaneddin AŞİROĞLU

Burhaneddin AŞİROĞLU

“AĞLAYAN DİKTATÖR“ SANA SESLENİYORUM

 

Ben hiç ağlayan diktatör görmedim, çok sulu gözlüsün, diktatör dediğin; bırak küfür ve hakarete uğramayı, yan bakanın kafasını koparır.

Sende sanki Allah korkusu var, kalbin çabuk titriyor, bir kuşun ölümüne bile ağlıyorsun. Diktatör dediğin; fakirin sofrasına oturmaz, önüne gelene selam vermez, hasta ziyareti yapmaz.

Diktatörün ülkesinde kendisine bırakın diktatör demeyi, akıllarından bile geçiremezler. Sen de diktatörmüsün (!) bu kadar küfür , hakaret ve iftira edildikten sonra lütfen mahkemeye veriyorsun.

Mezarlığa gider ağlarsın, cenazeye gider ağlarsın, annenin ayağının altını öpersin, sen hiç tarih okumadın mı; Hitler’i, Mussolini’yi, Stalin’i, Mao’yu, Franco’yu, Polpot’u, ve diğerlerini, bunlardan hangisi senin yaptığını yaptı, adam(!) gibi diktatörlük yaptılar.

Gel vazgeç bu sevdadan; yıllarca gördüğümüz baskının, zulmün, inancımıza hakaretin, örtülerimize müdahalenin, eğitim hakkımızın engellenmesinin, insanımıza hak ettiği görevlerin verilmemesinin, ötekileştirmenin önüne geçecek bir diktatörümüz oluyor diye sevinirken , ‘’Uluslararası Kadın Emeği’’ toplantısında konuşmacı kadın “Allah’ım ömrümden al ona ver.“ dediğinde bir de baktık ki sen yine ağlıyorsun.

Ve yine sen doksan-yüz yıldır kurulmaya çalışılan rejimin taşlarıyla oynamaya başladın, bin bir emekle uygulamaya çalışılan devrimlerin altını oyuyorsun.

Ne güzel (!) yapılan dil devrimiyle binlerce alim bir gecede cahil oluvermişti, şapka takılmadığı için idamlar yapılıyordu, danslı, eşli balolar, baldır- bacak gençlik bayramları kutlanıyordu. Medenileşmek ve muasırlaşmak adına her türlü melaneti yapmaya başlamıştık.

Tam da 28 şubatta bin yıl sürecek projeleri devreye koymuşken, özellikle Müslümanlara ayar veriliyorken, sen hiç hesapta yoktun, senin artık muhtar bile olamayacağına kanaat getirmiştik.

Koyduğun takozları bu millet unutmayacak, bu yaptıkların senin Milli Görüş gömleğini tekrar giydiğini ve senden diktatör olmayacağını düşündürüyor.

Kendince ümmeti toparlamaya çalışıyorsun, en can sıkan yönünde bu, eski köye yeni adetler getiriyorsun.

Avrupa birliğine istekli gibi görünüyor, alttan ümmeti birleştirmeye çalışıyorsun.

Bu yaptıklarını ABD ve Avrupalı dostlarımızın fark etmediğini mi sanıyorsun, onun için kartlarını açıktan oynamaya başladılar ve seni hiç hak etmediğin halde diktatörlükle suçluyorlar.

Yok arkadaşım yok senden diktatör olmaz. Sana diktatör diyeni Allah ıslah etsin, ıslah etmiyorsa kahretsin.

 

 

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz