Şerbetçi’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

AK Parti Gaziantep İl Başkan Vekili Murat Şerbetçi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Şerbetçi’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 

Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun yıl dönümü ile birlikte Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı da büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz” diyen Başkan Vekili Şerbetçi, “Dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu armağan ile Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarımıza olan güvenini bir kez daha göstermiştir” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARIMIZA ARMAĞAN EDİLDİ”

Başkan Vekili Şerbetçi, “İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi; milli birlik ve egemenliğimizin en somut göstergesidir. Milletimiz, İstiklal Harbi Döneminde iradesini göstererek esareti kabul etmemiş ve bağımsız Türkiye’nin temelleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde atılmıştır. Ne mutlu ki milli egemenliğin ilan edildiği gün çocuklarımıza bayram olarak armağan edildi. Çocuklarımız, aydınlık yarınlarımızın güvencesi ve egemenliğimizin teminatı olarak her daim baş tacımız olmuştur. Biz de tarihimizden aldığımız güç, çocuklarımızdan aldığımız heyecan ve enerjiyle büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa ederek, çocuklarımıza, gençlerimize ve tüm vatandaşlarımıza huzurlu bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Barış, adalet ve kardeşlik dolu bir dünya idealine de katkı sunacak vizyonlarımız doğrultusunda gayret göstermeyi sürdürüyoruz. Öte yandan tüm dünyanın gözü önünde bir açık hava hapishanesine dönüştürülmüş abluka altına alınmış Gazze’de çocuklar katlediliyor… Gazze’de ölümlerin yaklaşık yüzde 70’i kadın ve çocuklardan oluşuyor. İnsanlığın yok edilmediği, ‘Daha adil bir dünya mümkündür’ diyerek var gücümüzle barış için çalışmaya, zulme engel olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bizlere bağımsız ve hür bir ülke bırakan Birinci Meclisimizin cesur ve fedakâr üyelerini saygı ve şükranla anarken, Gazze’de şehit edilen tüm çocuklarımıza da Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Bu anlamlı günde coşkumuz ve neşemizi artıran değerli evlatlarımızın da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

Haber Merkezi
22.04.2024

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler