“İznik tıle ovens wıll contrıbute to tourısm”

Emphasizing the importance of activities that would bring Bursa to the world’s agenda, Municipality Mayor Recep Altepe said “İznik tile is highly significant. "

“İznik tıle ovens wıll contrıbute to tourısm”

 

dünyanın gündemine Bursa getirecek etkinliklerin önemini vurgulayan Belediye Başkanı Recep Altepe İznik çini son derece önemlidir "dedi. Bu konuda yapılan çalışmaların tamamı hem bizim kültür ve İznik turizmine katkı yapacaktır. "

"İznik Çini Fırınları" kazı sitesini ziyaret ettikten sonra, Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe İznik çini oldukça ünlü "dedi. Daha önce Rodos Fayans, Haliç Fayans ve Şam Çini olarak adlandırılan fayans aslında burada yapıldığı ortaya çıktı. Bu çalışmalar İznik turizm ve kültürümüze hem katkılar sağlayacaktır. "

 

Belediye Başkanı Altepe "İznik Çini Fırınları Kazıları" nin siteyi ziyaret etti. çalışmaları da şehrin tüm değerlerini ayırt yapmak için kentin diğer ilçelerde devam ettiğini vurgulayan Başkan Altepe Biz. Doğu Roma ve Bithynia dönemi tüm eserleri olarak tek tek tespit edilmiştir İzmir'de her alanda çalışmaya devam "dedi iyi Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserleri olarak. "

 

aşağıdaki gibi onlar, bölgenin tüm değerleri keşfetmek istedim Roma Tiyatrosu, Belediye Başkanı Altepe, batık bazilika ilçenin tüm tarihi ve kültürel mirasın hallettim devam ettiğini kaydeden:. "İznik çinileri çok ünlü ve önemli İznik oldu yaklaşık 300 yıl boyunca 1700s 1400'lerden itibaren Osmanlı döneminde çini üretim merkezi. o İznik kalbi bu bölgede, üretim olduğunu bilinmektedir. kazılar 30 yıldır burada yapılmıştır. Sanat Tarihi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından başlatılan kazılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi desteği ile artmıştır. "

 

TÜM DÜNYANIN DÖRT İZNİK ÇİNİ

 

dünyanın gündemine Bursa getirecek etkinliklerin önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Altepe bu çiniler tüm dünyada kullanılan çünkü İznik çinileri çok önemlidir "dedi. Bu karolar, özellikle Bursa ve İstanbul'da bütün İslam-Osmanlı sosyal kompleksleri kullanılmıştır Muradiye İslam-Osmanlı sosyal kompleksi. Daha önce Rodos fayans, Haliç fayans ve Şam fayans olarak adlandırılan fayans, aslında burada yapılan ve daha sonra şekil ve kullanılan bölgeye adını olduğu ortaya çıktı. Ben düşünüyorum biz Belediyesi'nin desteğiyle daha hızlı sonuçlar almayı alacak ve ben bu hem bizim kültür ve İznik turizmine katkı sağlayacağına inanıyorum. "

Haber Merkezi
20.03.2016

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler