“İsrail Gazze’de 21. Yüzyılın soykırımını yapıyor”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç,”İsrail Gazze’de 21. Yüzyılın soykırımını yapıyor. Biz muhalefetiz kınıyoruz, iktidar da kınıyor. O zaman iktidar ve muhalefetin ne farkı kaldı ? “ dedi.

“İsrail Gazze’de 21. Yüzyılın soykırımını yapıyor”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç ve Yeniden Refah Partisi teşkilatı Gaziantep Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek ülke ve kent gündemini değerlendirerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

"HÜKÜMETİ DESTEKLEMİYORUZ’’

 

Gazze konusunda sorulan bir soruya cevap veren Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, Boykotlar bile büyük önem taşıyor diyerek, “Gazze konusunda hükümeti de desteklemiyoruz çünkü yeterince politika oluşturulmadı. Somut adımlar atılması lazım. İsrail Gazze’de 21. Yüzyılın soykırımını yapıyor. Biz muhalefetiz kınıyoruz, iktidar da kınıyor. O zaman iktidar ve muhalefetin ne farkı kaldı ? Yapılması gerekenler; İncirlik Amerikan Üssü kapatılmalı, Malatya Kürecik Radar Üssü kapatılmalı, Ceyhan’dan İsrail’e petrol sevki durdurulmalı, Türkiye limanlarından gemiler lojistik sevkiyata devam ediliyor. Bunların tamamı durdurulmalı. Hiçbir İslam devletinden yeterli politika yok. Rahmetli Erbakan hocamızın bir sözü var; İsrail laftan anlamaz güçten anlar. Bugün bunları çok net görüyoruz. Boykotlar bile büyük önem taşıyor’’ dedi.

 

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili de konuşan Kılıç, ‘’Yeniden Refah Partisi bayrağı ve logosu altında Gaziantep Büyükşehir ve ilçe belediyelerine adayız’’ dedi.

 

HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ’’

 

Ziyarette Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç ve Yeniden Refah Partisi ekibine cemiyetin çalışmalarına ilişkin bilgiler veren Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Hasan Kırmızıtaş, "Gaziantep Gazeteciler Cemiyetine geldiğiniz için hepinize öncelikle teşekkür ediyorum. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti 1969 yılında kurulmuş olan yarım asrı aşkın süredir de bölgenin en güçlü sivil toplum kuruluşudur. Gaziantep'te 10 yılı aşkın süredir görev alıyoruz. En büyük projelerimizden biri ise TOKİ projesidir. Gaziantep’te 350 arkadaşımızı biz ev sahibi yaptık. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde de düzenlediğimiz ödül törenleriyle Türkiye’ye rol model olduk. Birçok şehirde örnek alındı. Çok sayıda siyasetçimiz, bakanlarımız, yöneticilerimiz, ulusal gazetecilerimiz geldi bu durum aynı zamanda Gaziantep’in tanıtımına da katkı sağladı. Cemiyetimizde siyasi parti ayrımı yapmaksızın birçok siyasetçiye de ev sahipliği yaptık. Çok sayıda genel başkan burada çok önemli açıklamalar yaptı. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak ilkemiz yıllardır herkese eşit mesafede olmak ve herkesin söz hakkının kamuoyuna ulaşmasına aracılık etmektir" dedi.

 

YEREL SEÇİMLERE KENDİ BAYRAĞIMIZ VE LOGOMUZ ALTINDA GİRECEĞİZ’’

 

Yerel seçimlere kendi adaylarımızla gireceğiz diyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, ‘’31Mart 2024 yerel seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Yeniden Refah Partisi olarak bizler de Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde kendi adaylarımızla katılma düşüncesindeyiz. Kendine güvenen, özgün ağırlığı olan, söylemi kuvvetli, projeleri önemseyen, mazisi esaslı bir duruş ortaya koyan adayları bayrağımız ve logomuz altında belirleyeceğiz. Gaziantep ziyaretimizin de temel amacı 2024 yerel seçim kampanyasının startını vermektir. İman varsa imkan da vardır. Dokunmadık bir tek gönül bırakmazsak kazanabiliriz. Ana kademe teşkilatımız, kadın ve gençlik kollarımız ile birlikte Gaziantep’te adaylarımızı paylaşmanın gayreti içerisindeyiz’’ şeklinde konuştu.

 

KAYNAKLAR KİRLİ ÇARKLARDA HEBA EDİLMEYECEK’’

 

Şeffaf belediyecilik vaad ettiklerini ifade eden Kılıç, ‘’Yeniden Refah Partisi geçmişten aldığı güç ve denenmiş belediyecilik misyonuyla yerel seçimlerde söyleyecek sözü olan bir parti. 20 yıldır yapılanlardan farklı şeyler söylüyoruz. Belediyeleri borçsuz yönetebileceğimizi söylüyoruz. Borç batağına girmeden, faiz sarmalına düşmeden büyükşehir ve ilçe belediyelerini yönetebileceğimizin projelerini ortaya koyuyoruz. Bugün bakıldığı zaman AKP’li belediyelerde de CHP’li belediyelerde de aynı hastalık var. İç ve dış borçlanma yoluyla belediyeleri borç batağına sürüklemek. Borçlanmadan yerel kaynaklarla, yerli kaynaklarla şehirlerin imkan ve kabiliyetlerini harekete geçirmek mümkün. Bizler şeffaf belediyecilik vadediyoruz. Şehirde ne yapıldığını, niye yapıldığını ve kaç paraya yapıldığını herkesin görebileceği açık bir belediyecilik modelini halkımıza anlatmak üzere yola çıkmış bulunuyoruz. İsraf olamayacak, kaynaklar kirli çarklarda heba edilmeyecek. Bu kadar net ve açığız’’ dedi.

 

"HEM ÇALIŞALIM HEM HESAP VERELİM’’

 

Partimizin kapıları önce ahlak ve maneviyat diyen herkese sonuna kadar açık diyen Kılıç, ‘’Vizyoner, proje odaklı, halk odaklı, sosyal, geçmişte örnekleri görülen bir milli görüş belediyeciliğini Gaziantep’e vaad ediyoruz. En önemlisi vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden biri olan Gaziantep Yeniden Refah Partisi Belediyeciliğini, Milli Görüş Belediyeciliğini hak ediyor. Ahlaklı belediyecilik, ehliyetli belediyecilik, liyakatli belediyecilik, güvenli belediyecilik, faziletli belediyecilik, halka hizmeti Hakka hizmet sayan belediyecilik bizim şiarımızdır. Bu yüzden belediyelerde, belediye meclis üyeliğini de bize verin hem çalışalım hem hesap verelim. Gaziantep için adaylarımız en geç önümüzdeki ay açıklanacaktır. Adaylarımız toplumun güven duyabileceği genç dinamik deneyimli iyi eğitimli kişilerden olmalı. Partimizin kapıları önce ahlak ve maneviyat diyen herkese sonuna kadar açık’’ ifadelerini kullandı.

 

"BİZ İDEOLOJİ PARTİSİYİZ’’

 

Türkiye’yi yönetmeye hazırız diyen Kılıç, ‘’Yeniden Refah olarak biz duruşu, projeleri olan bir ideoloji partisiyiz. Sadece hamasetten ibaret değiliz. Bugün Türkiye’nin anahtarları bize verilecek olsa ekonomiden, dış politikaya, eğitimden sağlığa, kültür ve turizmden sağlığa, meteoroloji uygulamalarından imar inşaat uygulamalarına kadar hayatın her alanında Türkiye’yi yönetmeye hazır bir siyasi partiyiz. Her konuda ne yapması gerektiğini bilen bir partisiyiz. Türkiye’yi yeniden denk bütçe ile tanıştırabiliriz. Dününü, bugünü bilen ve geleceğin nasıl şekilleneceğini bilen bir partiyiz’’ şeklinde konuştu.

 

"KONUMUZ 50+1 DEĞİL HAYAT PAHALILIĞI’’

 

Bugün konuşulacak konu 50+1 değil hayat pahalılığı geçim darlığıdır  şeklinde konuşan Kılıç, ‘’Gündemin değiştirilmesini Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 50+1 mi uygulanmalı yüzde 40+1 mi uygulanmalı ? Bu konu bugünün konusu değil. Bir olağanüstü durum olmadığı sürece bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimi 2028 Mayıs ayında yapılacak. Seçimin sistemini ve rejimini bugünden tartışmak bugünkü güncel konuları unutturmak olur. Bugün konuşulacak konu 50+1 değil hayat pahalılığı geçim darlığıdır’’ ifadelerini kullandı.

 

"TEK ALTERNATİF YENİDEN REFAH PARTİSİ’’

 

Bugün bu ülkede bir iktidar sorunu varsa bunun temel sebebi muhalefettir diyen Kılıç, ‘’CHP’nin yaptığı muhalefet kutuplaştırıcı bir siyasettir. Pervin Çakar’ın elini öpen Anadolu kadınının elini öpmeyen bir muhalefet anlayışıdır. O yüzden Yeniden Refah Partisi Türkiye’de sadece iktidarın değil bu muhalefetin de alternatifi olan yegane siyasi partidir. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyen başka siyasi parti yok. Bunların gündeminde kritik ülke meseleleri yok, yüksek enflasyon yok, Gazze yok, orta vadeli program yok, bütçe açığı yok. Böyle ana muhalefet olur mu? Büyük Kongrelerinde bile Gazze’nin esamesi okunmadı Gezi Parkı’na selam gönderdiler. CHP’nin Gezi’si var Gazze’si yok’’ şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Haber Merkezi
25.11.2023

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler