“İş hayatında kadının rolünü güçlendirmeliyiz”

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, kadınların iş hayatına daha fazla katılması gerektiğini belirterek, “Türkiye ekonomisinin hedeflerine ulaşması için, ülke nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlar önemli bir aktördür” dedi.

“İş hayatında kadının rolünü güçlendirmeliyiz”

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, kadınların iş hayatına daha fazla katılması gerektiğini belirterek, “Türkiye ekonomisinin hedeflerine ulaşması için, ülke nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlar önemli bir aktördür” dedi.

Bursa Kadın Girişimciler Üreticiler Destek Kooperatifi üyelerini ağırlayan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı Remzi Topuk, kadınların iş hayatına daha fazla katılması gerektiğini belirterek, “Türkiye ekonomisinin hedeflerine ulaşması için, ülke nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlar önemli bir aktördür” dedi.

Evlerinde ve atölyelerde üretim yaparak çalışan kadınlara destek olmak amacıyla kurulan Bursa Kadın Girişimciler Üreticiler Destek Kooperatifi Başkanı Semra Döner ve Yönetim Kurulu Üyeleri, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk’u ziyaret etti. Remzi Topuk, BTSO olarak kadın girişimcilere yönelik destek vermek için önemli çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi. Kadınların fikirlerini ortaya çıkarmak için KOSGEB ile birlikte ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programları’nı başlattıklarını hatırlatan Remzi Topuk, “Odamız çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOBB Kadın Girişimciler Kurulumuz, kadınlarımız için önemli çalışmalar yürütüyor. BTSO’nun destekleriyle hem gerçekleştirdikleri etkinliklerle, hem de kadın girişimcilerin vizyonunu genişleten eğitimlerle kadının iş yaşamına kazandırılması noktasında başarılı çalışmalar yürütüyorlar” dedi.

KADIN GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMALIYIZ

Ekonomik hayatta yer almak veya kendi işinin sahibi olmak isteyen kadınların önünün her zaman zorluklarla dolu olduğunu dile getiren Topuk, “Türkiye’nin ekonomik hedeflerine ulaşması için nüfusumuzun yüzde 50’sini oluşturan kadın girişimcilerimizi ekonomimize kazandıracak girişimlerde bulundurmalıyız. Bu anlamda kadın girişimcilerimizi destekleyen tüm kurumların çalışmalarını önemsiyor ve tebrik ediyorum” diye konuştu.

EVLERİNDE OTURAN KADINLARI ÜRETİME DAHİL ETMEK İSTİYORUZ

Bursa Kadın Girişimciler Üreticiler Destek Kooperatifi Başkanı Semra Döner, evlerinde veya küçük atölyelerinde ürettikleri ürünlerle ev ekonomilerine katkı sağlamak isteyen kadın girişimcilere destek olmayı amaçladıklarını ifade etti. Derneğin kısa süre önce kurulduğunu hatırlatan Döner, “Hem üretim yapan, hem de iş hayatına atılmak için projeleri olan girişimci üyelerimiz var. Bu beraberlik sayesinde bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Üreten kadınlar kendilerini hayatın her alanında daha güçlü hissediyor. Ancak evlerinde üretim yapan kadınlar ürünlerini pazarlama konusunda bazı sıkıntılar yaşıyor. Kooperatif olarak bizler kadınların ortaya çıkardıkları ürünleri pazarlamaları konusunda onlara yardımcı olmak istiyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Haber Merkezi
29.04.2016

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler