GGC’den 19 mayıs mesajı

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Mesajda 19 Mayıs gününün Türk milletinin tarihini değiştiren gün olduğuna dikkat çekilerek, genç nesle düşen görevler dile getirildi.

GGC’den 19 mayıs mesajı
 
 
 
GGC Yönetim Kurulu tarafından yayınlanan mesajda, bağımsızlığın ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs 1919 tarihinin bir milletin tarihin akışını değiştirdiği, Samsun’dan başlayan ve tüm ülkeye yayılan mücadelenin ilk ışığı, bir vatanın yeniden dirilişi, inanç ve kudret ile düşmana başkaldırının sembolü ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı gün olduğunu vurgulanan mesajda şöyle denildi:
 
Mustafa Kemal Atatürk, Türk ulusunun uyanışı olan bu günü gençlere armağan ederken ‘Ey Yükselen Yeni Nesil! İstikbal Sizindir. Cumhuriyeti Biz Kurduk Onu Yükseltecek ve Sürdürecek Sizlersiniz’ diyerek genç nesle duyduğu güveni göstermiştir. Bu güven duygusu ile vatanın gelecek teminatı başta gençlerimizi olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını saygı, sevgi ve minnet ile anıyoruz."
 
 
 
Haber Merkezi
19.05.2023

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler