هدف حجم تجاری ۳۵ میلیلرد دلاری بین ترکیه و ایران

سفیر ایران علیرضا بیکدلی که دوران خدمتش در ترکیه به پایان رسید گفت : (( حجم تجاری بین ایران و ترکیه که در دوران تحریم به ۲۳ میلیارد دولار رسیده بود ، حجم تجاری ۳۵ میلیارد دلاری دور از دسترس نخواهد بود.  )) &

هدف حجم تجاری ۳۵ میلیلرد دلاری بین ترکیه و ایران

 

سفیر ایران علیرضا بیکدلی که دوران خدمتش در ترکیه به پایان رسید گفت : (( حجم تجاری بین ایران و ترکیه که در دوران تحریم به ۲۳ میلیارد دولار رسیده بود ، حجم تجاری ۳۵ میلیارد دلاری دور از دسترس نخواهد بود.  ))

علیرضا بیکدلی که قبل از ترک مقام از تاجران ازمیری و قاضی عانتبی در سفارت پذیرایی کرد، ضمن ابراز خرسندی از دیدار، گفت : (( همانطوری که می دانید امروز آخرین روز خدمت من در آنکارا است. از آشنایی و همکاری از شما خوشحال هستم. حجم تجاری بین ایران و ترکیه که در دوران تحریم به ۲۳ میلیارد دولار رسیده بود ، حجم تجاری ۳۵ میلیارد دلاری نیز قابل دسترس است. در طی تحریم ها ترکیه در کنار مردم ایران جا گرفت. الآن تحریم ها برداشته شد. شما باید در اولین فرصت حرکت کنید و این بازار بزرگ را تحویل رقبا ندهید. ایران و ترکیه به همدیگر نیازمندند. ))

به خاطر کمک هایتان به ازمیر متشکریم

 

یئلماز گورال رئیس هیئت مدیره اتاق بازرگانی مَنَمَن از سفیر بیکدلی به خاطر کمکهایی که به ترکیه ، اتاق تجاری منمن و منطقه ی آزاد منمن کرده است قدر دانی کرد.

سفر هایمان به ایران مارا به منطقه نزدیکتر کرد

 

علی آزقئن رئیس مجلس اتاق تجاری منمن ازمیر نیز اینچنین سخن گفت : (( سرمایه گذاری هایی که با آقای امیر انجام یافته و انجام خواهد یافت در ایران بسیار ارزشمندند، کمک هایی که در طول خدمدتان به ما کردید ما را به منطقه نزدیکتر ساخت. در قراردادها با ایران از سرمایه گذارانی که با ما حرکت کردند نیز متشکریم.   ))

امیدواریم سفیرمان را در مقام های بالا ببینیم.

 

مشاور بازرگانی ایران و همچنین عضو هیئت مدیره ی منطقه ی آزاد ازمیر امیر انصاری با اشاره به آشنایی نزدیک با سفیر بیکدلی اینچنین سخن گفت : (( به عنوان تاجران ازمیری حقیقتاً از رفتن ایشان ناراحتیم. با آقای سفیر در دوران خدمت وی همکاری های بسیار خوبی داشتیم. من ۴۰ سال است که در ترکیه زندگی می کنم. خداوند اینچنین سفیری نسیبمان کرد. انشا الله سفیرمان را در ایران در مقام های بالا ببینیم . ))

 

هدفمان پیشرفت روابط تجاری است

 

صاحب امتیاز مجله کار خاورمیانه مصطفی اُسانماز با ابراز ناخرسندی از جدایی سفیر علیرضا بیکدلی گفت : (( در دوران سفیر بیکدلی همیشه از خدماتشان حمایت کردیم. در انتشاراتمان به زبان فارسی و ترکی جای دادیم. مانند دیگر خبرنگاران و مجلات هدف ما ایجاد کشمکش و تنش  و طبقات بین روابط ایران و ترکیه نیست. هدف ما متحد ساختن دو قدرت خاورمیانه و پیشرفت روابط تجاری دو کشور است. ما مایلیم سفیرمان را در ایران در مقامهای بالاتر ببینیم.  من در زندگی بعد از الآن ایشان با خانواده محترمشان آرزوی خوشحالی می کنم.  )).  صاحب امتیاز مجله مصطفی اُسانماز آناتولی موتیف ساخته شده از  مس خاص مخصوص منطقه ی قاضی عانتپ را به عنوان هدیه تقدیم سفیر بیکدلی کرد. در این دیدار رئیس مجلس اتاق بازرگانی منمن علی آزقئن رئیس اتاق بازرگانی منمن یئلماز گورال ، عضو هیئت مدیره ی اتاق بازرگانی منمن امیر انصاری ، رئیس هیئت مدیره ی قاضی عانتپ پلاسمات کمال کئلئچ ، مشاور  مالی تبلیقات منطقه ی آزاد ازمیر اُمیت بیچگَل و هیئت ها و تاجران بسیاری از ازمیر شرکت کردند.

 

 

 

 

 

Haber Merkezi
19.03.2016

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler