SANKO Holding: “Yaraları birlikte saracağız”

Sanko Holding olarak, yaşadığımız deprem felaketinden dolayı tarif edilemez bir acı içindeyiz.

SANKO Holding: “Yaraları birlikte saracağız”

 

Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Adana, Hatay ve çevresindeki 10

ilimizi doğrudan etkileyen felaketi bölgede en yakından yaşayan ve büyük acılara ve yıkıma tanık olan kurumlardan biriyiz.

 

Depremde çalışanlarımızdan bazıları Hakk’ın rahmetine kavuştu; bazıları ailelerini, sevdiklerini kaybetti. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

Derin bir keder içindeyiz. Milletimizin başı sağ olsun.

 

Sanko Holding olarak; ilk günden itibaren SANKO Holding, Grup şirketlerimiz, Sani Konukoğlu Vakfı ve Sanko Üniversitesi Hastanesi ile birlikte tüm imkanlarımızı seferber ederek Bakanlıklar, Valilikler, AFAD, STK’lar ve tüm yetkili kurumlar ile iş birliği içinde yardım çalışmalarımızı yürütüyoruz.

 

Ülkemizin geçirdiği bu zorlu afet sürecinin hafifletilmesine katkı sağlayabilmek

için ilk etapta 100 milyon TL kaynak ayırdık. Barınma ve gıda desteği

İlk günden itibaren, barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla depremden etkilenen çalışma arkadaşlarımızı, ailelerini ve binlerce vatandaşımızı iş yerlerimizde, okullarımızdaki spor salonlarında, üretim tesislerimizde ve kültür merkezleri, camiler, sosyal tesisler gibi daha önce yapımını üstlendiğimiz sağlam yapılarda misafir ediyoruz. Misafirlerimizin yiyecek ve temel ihtiyaçları konusunda sürekli destek sağladık, sağlamaya devam ediyoruz. Sıcak yemek ikramlarımız Gaziantep, Adıyaman, Narlı ve Pazarcık’ta her gün 50.000

kişiye ulaşıyor. Şimdiye dek 450.000 kişiye ulaştı ve devam edecek.

Adıyaman’da geçici yaşam alanları oluşturabilmek için 1200 konteynerden oluşacak konteyner kentin hazırlıklarına başladık.

 

SANKO Gönüllüleri

 

Yaklaşık 450 kişiden oluşan SANKO gönüllü grubumuz arama ve kurtarma

çalışmalarına destek olmak için canla başla çalıştı. Ekiplerimizin destek sağladığı çalışmalarda 24 kişi sağ olarak kurtarılmıştır.

 

Ayrıca, arama kurtarma çalışmalarında ihtiyaç duyulan forklift, iş makinaları,

ekskavatör, termal kameralar ve diğer tüm ekipmanlar konusunda anında destek verebilmek için ekiplerimiz aktif olarak sahadaki çalışmalarına devam ediyor. Yardım Depolarına Ulaşan Ürünlerin Organizasyonunu sağladık

Valilik ve AFAD ile koordinasyon hâlinde SANKO Holding şirketlerinin üretim tesisleri içerisindeki depoları yardım depolarına dönüştürdük.

SANKO Gönüllü grubumuz, vardiyalı olarak bu depolarda çalışmaktadır. Çalışma arkadaşlarımız sayesinde depolara ulaşan tırlarda bulunan ihtiyaç malzemelerinin bölgedeki depremzedelere ulaştırılmasına katkı sağlıyoruz.

Yardım ve Bağış Organizasyonu Türkiye ve yurt dışındaki çalışanlarımızla, müşterilerimizle birlikte yardım ve bağışları koordine etmeye başladık.

Yürütülen kapsamlı çalışma ile sahadaki acil ihtiyaçların tespitini ve teminini

sağlamaya devam ediyoruz. Öncelikli acil ihtiyaç olarak belirlenen çadır, su ve temel gıda ürünleri, elektrikli ısıtıcı, koruyucu ekipmanlar, giysi, bebek bezi, çamaşır, battaniye, powerbank, jeneratör, tüp, tıbbi yardım, havlu ve hijyen malzemelerinin bölgeye gönderimini aralıksız sağlamayı sürdürüyoruz.

Gıda yanı sıra ayni olarak gerçekleştirdiğimiz yardımların tutarı ise 20 milyon TL’yi geçti.

 

SANKO Üniversitesi Hastanesi

 

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde tüm sağlık personelimiz acil sağlık desteği için gayretle gece gündüz demeden çalışıyor. SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde şimdiye dek 474 depremzede hasta acil ve

yataklı tedaviye alındı, 97 hasta ameliyat edildi.

 

Çalışanlara destek

 

Afet bölgesindeki tüm çalışma arkadaşlarımızın ihtiyaçlarına bir nebze destek

olabilmek için bölgede bulunan 8.000 çalışanımızın her birine 10.000 TL afet yardımı yapılmasına karar verdik.

Ayrıca, çalışma arkadaşlarımızın acil ihtiyaçları için oluşturduğumuz çağrı merkezimiz kanalıyla öncelikli ihtiyaçları karşılandı, karşılanmaya devam ediyor. Maddi ve manevi tüm imkanlarımızı seferber ettik.

120 yıl önce Gaziantep’te kurulmuş ve bu topraklarda yüzyılı aşkın süredir çalışan, üreten bir şirket olarak bu felaketi de dayanışma ile atlatacağımıza yürekten inanıyoruz. Bundan sonraki süreçte de şehrimizi ve bölgemizi ayağa kaldırmak ve yaraları sarmak için var gücümüzle çalışacağız. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

 

 

Haber Merkezi
27.02.2023

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler