“Sadece Gaziantep Şahinbey belediyemiz 50.000 tablet dağıttı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na 50.000 tablet dağıtımından dolayı örnek gösterdi.

“Sadece Gaziantep Şahinbey belediyemiz 50.000 tablet dağıttı”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Ek Binası ile Çayeli Eğitim Fakültesi Ek Binası Açılış Programı'nda yaptığı açıklamada Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na 50.000 tablet dağıtımından dolayı örnek gösterdi.

Öğrencilerin eğitimden uzak kalmaması için ilk olarak 30.000 ve daha sonra 20.000 tablet dağıtan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu toplamda 50.000 tablet dağıtarak öğrencilerin eğitimlerine destek olmuştu.

Şahinbey Belediyesi’nin vermiş olduğu bu önemli desteği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne örnek olarak gösterdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GAZİANTEP ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’Nİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Ek Binası ile Çayeli Eğitim Fakültesi Ek Binası Açılış Programı'nda Şahinbey Belediyesi’ni örnek göstererek yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz günlerde baktım birisi öğrenci sayısının 3.5 milyonu geçtiği İstanbul'da 40 bin tablet dağıtmakla övünüyor. MEB'in dağıttığı 2 milyonu aşkın tableti bir kenara bırakıyorum, sadece Şahinbey ilçe belediyesinin dağıttığı 50.000 tableti kimse görmek istemiyor”  demişti.

228.000.000 TL’LİK DESTEK SAĞLADIK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın övgüsüne layık olmaya çalışarak verilen hizmetlerin artarak devam edeceğini ifade ederek “Cumhurbaşkanımızın Rize'deki konuşmasında öğrencilerimize dağıttığımız 50 bin adet tabletten bahsetmesi ve belediyemizi örnek göstermesi bizleri gururlandırdı. Şahinbey Belediyesi olarak pandemi süresince her zaman vatandaşımızın ve esnafımızın yanında olmaya özen gösterdik. Gerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gerekse de iş yeri kapanan işletmecilerimize ayni ve nakdi destekte bulunduk. Uzaktan eğitim gören öğrencilerimize tablet ve yardımcı kitap desteği sağladık. Bu süreçte yaptığımız desteklerin tutarı nakdi ve ayni olmak üzere 228 milyon TL'ye ulaştı. Amacımız bu süreci en rahat bir şekilde geçirmek” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİ GURURLANDIRDI

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, çalışmalara ilk günkü aşkla ve gayretle devam edeceklerini belirterek “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğumuz çalışmaları örnek göstermesi bizleri gururlandırdı. Bizde ilk günkü aşkla durmadan yorulmadan, çalışmaya ve gayret etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

Haber Merkezi
14.02.2021

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler